Oud & Nieuw in Parijs

Wat kun je in Parijs verwachten met Oud en Nieuw? Om te beginnen … wat hoef je niet te verwachten. En dat is het vuurwerk. In Frankrijk is er met oud en nieuw geen vuurwerk traditie (daarvoor komen Parijzenaars naar Amsterdam ; – )

 

De Fransen zelf vieren oud en nieuw thuis of men reserveert in één van de betere restaurants voor het  Saint Sylvestre diner . Anderen bemachtigen een kaartje voor een Réveillon feest in een club. En een deel van hen verzamelt zich tegen twaalven met Champagne op de Champs Elysees

Als toerist maak je die avond geen schijn van kans bij Flo, Chez Julien , Vagenande of Benoit als je niet lang van te voren gereserveerd hebt voor het speciale menu. Wellicht dat er het een en ander open is in Quartier Latin (rond de Rue de la Harpe) of rond Place Buci

Het is tegen twaalven altijd gezellig druk op de Champs Elysees maar voor de jaarwisseling van dit jaar wordt er net als vorig jaar een enorm spektakel verwacht !

Dit jaar start het programma al om 21u een concert met muziek etc waarbij ook teruggekeken wordt op de Olympische spelen .

. Als het goed is kun je het programma vanuit nl opok beleven. Op France 2  en France .tv  (online).


Meer details over de Saint Sylvestre activiteiten in Parijs. Paris.fr  >>>>>

 



Parijs ingaan op die avond met de auto is licht onverstandig. Er zijn nogal wat afsluitingen. Bus en metro is handiger. Kom je daarna wel weer terug in je hotel ? Jazeker want de RATP heeft voor deze nacht een geheel aangepaste dienstregeling voor zowel metro, RER als Bus.

Op 1 januari is net als bij ons veel dicht  dus ook de  musea, horeca etc. OV is zeer aangepast . Wel open zijn bijvoorbeeld het aquarium en de dierentuin. Een overzichtje op Paris.fr >>> 

Dienstregeling van de RATP >>>>

Shows en clubs etc  >>>>

 

 

 

Geef een reactie