Langs literaire locaties in Parijs is een geweldige wandelgids met Parijs als literair decor , die je ook je ook gewoon lekker op de bank kunt lezen.

Café Delmas op Place de la Contrescarpe speelde een rol in de boeken van Houellebecq maar ook in de jaren 30 van de 20ste eeuw. Toen was op die plek het “Cafe des Amateurs” waar Ernest Hemmingway regelmatig kwam die even verderop in de Rue Cardinal Lemoine woonde.
De wandelingen voeren je langs allerlei plekken die een rol vervullen in romans en verhalen. Huizen waar schrijvers hebben gewoond, beroemde Brasseries waar ze kwamen om te eten of te schrijven
De schrijver Kees van Rijswijk gaat heel gedegen te werk want hij neemt je mee door 4 Quartiers in de Parijse binnenstad en aan de hand van citaten, anekdotes, achtergronden over de schrijvers en de plekken waar ze woonden en werkten wordt een beeld geschetst van literaire locaties in Parijs
Ook wordt iedere wandeling ingeleid met wat achtergrond informatie over het Quartier.
De vier wandelingen gaan door:
– de Marais;
– Saint-Germain-des-Prés;
– het Quartier Latin en
– Montparnasse.
De beschrijving van deze vier wandelingen wordt afgesloten met een bijlage met bio- en bibliografische informatie over de ruim 60 schrijvers die in deze gids aan bod komen.
Ik vond het boekje niet alleen heel gedegen en goed gestructureerd maar heb het ook met veel plezier gelezen. Geen overdoses aan informatie en namen van schrijvers maar het is prettig geschreven en Kees van Rijswijk neemt je op charmante wijze mee door de straten van Parijs
Related News

Moleskine City Notebook Parijs
november 03, 2019
Librairie Le Piéton de Paris (4e arr)
augustus 15, 2019
Nieuwe Literaire wandelingen in Parijs
februari 28, 2019
Parijs 1617
januari 10, 2019
Madame Manet
december 10, 2016
Magazines uit en over Parijs
januari 12, 2016
De geheimen van Parijs
juli 28, 2015
Vilten kaart van Parijs
maart 01, 2015
Reisgidsen: De Capitoolgids
februari 04, 2015
Bart Van Loo verovert met Napoleon de Lage Landen
november 30, 2014
De hemel boven Parijs
september 15, 2014
Het huis waar jij van hield
maart 14, 2014
Een nieuwe reisgids: Parijs op zak
maart 05, 2014
Richter
november 20, 2013
Schitterend boek over de ommuringen van Parijs
november 04, 2013Share
About Author
(5) Readers Comments
Geef een reactie
Je moet inloggen om een reactie te kunnen plaatsen.
Pingback: Nieuwe Literaire wandelingen in Parijs | Parijsmagazine
Pingback: Nieuwe Literaire wandelingen in Parijs | Parijsonline
Pingback: Literaire stadswandelingen door Parijs, 1 | Parijsmagazine
Pingback: Literaire stadswandelingen door Parijs, 2 | Parijsmagazine
Pingback: Literaire wandelingen in Parijs: Rondom de Rue de la Gaîté | Parijsmagazine